O mnie

Gotować lubiłam w zasadzie zawsze. Mieszkając jeszcze w domu rodzinnym, często starałam się zmienić mamę w kuchni i zrobić jakiś smaczny obiad dla całej rodziny. Nie powiem, czasami coś się przypaliło albo przesoliło ale – po pierwsze, nie myli się tylko ten kto nic nie robi a po drugie, człowiek uczy się na błędach! ;) Potem przyszły studia, a wraz z nimi – mniej czasu, mniej kasy i może przez to też mniej potrzeb na wymyślne dania. Chociaż nie powiem, każdą rocznicę i urodziny mojego męża (a wówczas chłopaka) starałam się uświetnić jakąś pyszną kolacją i deserem. Obecnie – jako kobieta pracująca – czasu mam właściwie… jeszcze mniej, ale za to chęci o wiele więcej :) A też i częściej może sobie człowiek teraz pozwolić na kawałek jakiegoś lepszego sera, mięsa czy droższą przyprawę.

W gotowaniu kocham dwie rzeczy. Uśmiechnięte twarze konsumujących i relaks jaki daje mi spędzanie czasu w kuchni. Często koleżanki komentują moją pasję „Że Tobie tak się chce!”. A cały sęk w tym, że chce mi się. I to bardzo! :) Po stresującym dniu w pracy nic tak nie poprawia mi nastroju jak przygotowywanie jakiegoś nowego dania i ta ciekawość – jak będzie smakować? Czy odkryję nowe połączenie? Czy mój mąż zakwalifikuje je do tych „tylko” dobrych, czy tych na myśl o których dostaje ślinotoku :) A, że jak wszystkim co kochamy, lubimy się dzielić – zaczęłam wrzucać na facebooka zdjęcia efektów mojej pracy :) Znajomi często pytali w komentarzach – a co to, a jak to, jak to zrobić.

Tak też narodził się pomysł tego bloga, na którym mogę dzielić się nie tylko zdjęciami swoich dań, ale także okolicznościami ich powstania i przepisami na nie. Dania, które tu znajdziecie są bardzo zróżnicowane. Od prostej zupy cebulowej, przez sałatkę z selerem naciowym, schab w sosie z masła orzechowego do tarty a’la Snickers :) Część z nich to moje przepisy autorskie, ale korzystam też z przepisów znalezionych gdzieś w Internecie, które spodobały mi się na tyle, że nie mogłam się im oprzeć :) Mam nadzieję, że spodoba Wam się w moim świecie. Zapraszam do lektury! :) Pani Smaczna.

„People who love to eat are always the best people” – Julia Child

 
Home / O mnie