„Coś słodkiego” i „coś słodkiego”! Chodzi po domu i miauczy. Nie, nie dziecko ani nie kot. Mój mężulek musi co jakiś czas wrzucić do paszczy coś z czekoladą i nie ma od tej zasady odstępstwa. Tak ma, co zrobić. Już chciał się rzucić na tabliczkę mlecznej, ale powiedziałam „Poczekaj chwilę, a nie pożałujesz!” Tak, chwilę bo przygotowanie tego deseru zajmuje naprawdę niewiele czasu. Płatki kukurydziane i masło orzechowe miałam akurat w domu, więc poszło jak z płatka! A z moim samcem alfa miałam spokój do wieczora a i do pracy wziął sobie następnego dnia :)

Na batoniki zaprasza również Grupa Desantowa :)

Batoniki z płatków kukurydzianych i masła orzechowego

Składniki:

na blaszkę o wymiarach 20×20 cm

  • 250 g masła orzechowego (użyłam crunchy)
  • 80 g brązowego cukru
  • 155 g syropu kukurydzianego
  • 100 g płatków kukurydzianych
  • 100 g czekolady mlecznej
  • 20 g czekolady gorzkiej
  • 2 łyżki mleka pełnotłustego
  • 1 łyżeczka masła

Wykonanie:

W kąpieli wodnej rozpuszczamy masło orzechowe i brązowy cukier, cały czas mieszając. Dodajemy syrop kukurydziany i mieszamy dopóki wszystko się nie rozpuści i połączy. Następnie dodajemy płatki kukurydziane. Mieszamy, aż płatki nie obkleją się dokładnie masą z masła orzechowego.

Formę wykładamy folią spożywczą i przekładamy masę z płatkami kukurydzianymi. Całość dociskamy i wygładzamy. W trakcie przygotowywania polewy czekoladowej trzymamy formę w lodówce.

Ponownie w kąpieli wodnej rozpuszczamy czekoladę z mlekiem i masłem. Mieszamy dopóki składniki się nie połączą.

Z lodówki wyjmujemy formę i polewamy polewą czekoladową. Wyrównujemy łyżką i wkładamy do lodówki dopóki polewa nie stwardnieje.

Przed podaniem wyjmujemy z formy i kroimy na kwadraciki.

Smacznego!

Batoniki z płatków kukurydzianych i masła orzechowego

Batoniki z płatków kukurydzianych i masła orzechowego

Batoniki z płatków kukurydzianych i masła orzechowego

strzalka

Jeżeli opis tego dania chwycił Cię za serce ;) a przepis wydał Ci się ciekawy lub inspirujący, będzie mi niezmiernie miło jeżeli wyrazisz swoją radość lajkiem albo innym tweetem ;) DZIĘKUJĘ!