Published on 20/06/2013, in ● Słodkości.

Słońce grzeje, sezon truskawkowy trwa, przydałoby się coś dla ochłody… będą to właśnie lody! Przedstawiam Wam prosty sposób na przygotowanie lodów jogurtowo-truskawkowych. Wystarczą zaledwie 4 składniki. Pamiętajmy jednak, że jeśli nie używamy maszyny do lodów, albo jeśli jej używamy, ale mimo wszystko masa nie zgęstnieje wystarczająco – trzeba będzie lody domrozić w zamrażarce. Nie możemy wtedy zapomnieć o ich mieszaniu, co jakiś czas. Dzięki temu nie skrystalizują się nam. Chociaż jeśli nawet trochę kryształków się przytrafi, to nie ma tragedii, bo na smaku nie tracą ;) Do dzieła!

Na sentymentalne smakołyki zapraszam też do Omamionej! :)

Lody truskawkowo-jogurtowe

Składniki:

prostokątne opakowanie o wymiarach około 20 x 15 cm

  • 500 g truskawek
  • 300 g jogurtu greckiego
  • ½ szklanki cukru pudru
  • łyżka soku z limonki
  • wafle (do podania)

Wykonanie:

Truskawki myjemy, kroimy na pół i posypujemy cukrem pudrem. Mieszamy, aby cukier się rozpuścił i odstawiamy do lodówki na około 30 minut. Następnie całość blendujemy.

Do musu truskawkowego dodajemy jogurt oraz sok z limonki i dokładnie mieszamy. Wszystkie składniki muszą się dobrze połączyć. Chłodzimy w lodówce przez około 1,5 godziny.

Tak przygotowaną masę umieszczamy w maszynie do robienia lodów i postępujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Jeśli, po czasie wskazanym w instrukcji, lody nie będą wystarczająco gęste, przekładamy je do pojemnika i domrażamy. W trakcie mrożenia od czasu do czasu mieszamy, aby nam się nie skrystalizowały.

Jeśli nie używamy maszyny – przelewamy masę do pojemnika i wkładamy do zamrażarki. Pamiętajmy, aby co jakiś czas mieszać – dzięki temu zapobiegniemy krystalizacji.

Lody możemy podać jako sandwicz w waflu :)

Smacznego!

Lody truskawkowo-jogurtowe

strzalka
Jeżeli opis tego dania chwycił Cię za serce ;) a przepis wydał Ci się ciekawy lub inspirujący, będzie mi niezmiernie miło jeżeli wyrazisz swoją radość lajkiem albo innym tweetem ;) DZIĘKUJĘ!