Published on 04/01/2013, in ● Dodatki.

Rzecz niby prosta a jednak jak fajna. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak proste warzywo może zmienić smak i konsystencję pod wpływem tzw. obróbki cieplnej ;) Weźmy taką czerwoną paprykę. Okazuje się, że po upieczeniu i – bardzo łatwym wówczas – obraniu skórki staje się świetnym dodatkiem do wielu dań, past bądź staje się po prostu fajną przekąską. Jeżeli zastanawiacie się, do jakiego dania może taka pieczona papryka pasować. Polecam spaghetti z kozim serem, do którego nadaje się idealnie.

Pieczona papryka
Składniki:

Papryka:

  • czerwona
  • zielona
  • żółta
  • pomarańczowa

Wykonanie:

Paprykę przecinamy na pół. Usuwamy gniazda nasienne i układamy na papierze do pieczenia przeciętą stroną do dołu. Piekarnik nagrzewamy do 230°C. Gdy się nagrzeje włączamy termoobieg i wkładamy blachę z paprykami na górną półkę. Pieczemy ją około  10-20 minut, aż skórka papryki sczernieje. Następnie umieszczamy paprykę w torebce strunowej i zostawiamy do wystygnięcia na około 20 minut. Po tym czasie skórka łatwo odejdzie. Gotowe :)

Pieczona papryka

Pieczona papryka

strzalka
Jeżeli opis tego dania chwycił Cię za serce ;) a przepis wydał Ci się ciekawy lub inspirujący, będzie nam niezmiernie miło jeżeli wyrazisz swoją radość lajkiem albo innym tweetem ;) DZIĘKUJEMY! :)