Published on 23/12/2012, in ● Dodatki.

Puree limonkowe było jednym ze składników potrawy, przygotowywanej przeze mnie na konkurs. Jako, że może zaginąć wśród przepisów dań głównych postanowiłam dodać go również w tej kategorii. Jakby nie patrzeć w końcu jest to dodatek. ;) Nie wiem czy eksperymentowaliście kiedyś z dodawaniem jakiegoś nietypowego składnika do puree ziemniaczanego. Jeśli nie to polecam! Wyszło pycha! I zapewniam, że to nie ostatni taki eksperyment ;)

Puree limonkowe

Składniki:
4 porcje

  • 1kg ziemniaków
  • skórka i sok z 2 limonek
  • 1,5 łyżki masła
  • 1,5 łyżki śmietany

Wykonanie:

Ziemniaki obieramy i gotujemy do miękkości. W międzyczasie ścieramy skórkę z limonek i wyciskamy sok. Gdy ziemniaki się ugotują ugniatamy je i dorzucamy do nich masło, śmietanę, startą skórkę i sok z limonki. Całość dokładnie mieszamy. Odłożoną skórką limonki posypujemy puree na talerzu.

Poniższe danie to: roladki z indyka z pastą fasolową w sosie kukurydzianym z karmelizowaną marchewką i puree limonkowym. Zapraszam do zapoznania się z całością. :)

Puree limonkowe

strzalka
Jeżeli opis tego dania chwycił Cię za serce ;) a przepis wydał Ci się ciekawy lub inspirujący, będzie nam niezmiernie miło jeżeli wyrazisz swoją radość lajkiem albo innym tweetem ;) DZIĘKUJEMY! :)