Witam Was noworocznie! Nie ociągam się i dzisiaj od razu częstuję Was jeszcze ciepłym przepisem na babeczki Brownie, które były moim wkładem we wczorajszą imprezę. Sylwestra spędzaliśmy w domu znajomych, gdzie każdy przynosił coś na stół. Ja postawiłam na coś słodkiego i mocno czekoladowego, bo to trafia w chyba każde gusta :) Zakładam, że faktycznie smakowały bo szybko się rozchodziły i pewnie szybko powtórzę ich przygotowanie :) Podobno jaki Nowy Rok taki rok cały, więc nie zwlekajcie z ich przygotowaniem aby 2014-ty upłynął Wam słodko i pachnąco :) Miłego! P.s. zapomnijcie na chwile o kaloriach dajcie się ponieść czekoladowej rozkoszy :)

Babeczki Brownie

Składniki:
24 sztuki

  • 240 g czekolady gorzkiej
  • 100 g czekolady mlecznej
  • 280 g masła
  • 350 g cukru
  • 6 dużych jajek
  • 190 mąki pszennej
  • 130 g suszonej żurawiny

Wykonanie:

W kąpieli wodnej rozpuszczamy czekoladę z masłem. Od czasu do czasu mieszamy. Po rozpuszczeniu odstawiamy do ostygnięcia.

W misce, na wysokich obrotach, przez około 3 minuty, ubijamy jajka z cukrem. Powinna utworzyć się gęsta piana. Następnie zmniejszamy obroty miksera, wlewamy masę czekoladową, po czym powoli wsypujemy mąkę.

Na koniec dodajemy żurawinę i mieszamy masę (ręcznie). Przygotowane ciasto rozdzielamy pomiędzy 24 papilotki. Do około ¾ wysokości.

Piekarnik rozgrzewamy do 165 °C i pieczemy babeczki przez ok. 30 minut.

Po wyjęciu z piekarnika odstawiamy do przestygnięcia i podajemy.

Smacznego!

Babeczki Brownie

Babeczki BrownieBabeczki Brownie

Przepis znalazłam tutaj i nieco go zmodyfikowałam :)

strzalka

Jeżeli opis tego dania chwycił Cię za serce ;) a przepis wydał Ci się ciekawy lub inspirujący, będzie mi niezmiernie miło jeżeli wyrazisz swoją radość lajkiem albo innym tweetem ;) DZIĘKUJĘ