Lubię sałatki. A właściwie – sałaty. Są zdrowe, smaczne i zazwyczaj proste w przygotowaniu. Jednym z moich ulubionych składników sałaty jest ser. Czasem feta, czasem brie, a czasami lazur. Ostatnio do grona serów, które uważam za doskonałe do sałatek dołączył wędzony twaróg. Kupiłam go właściwie z ciekawości, ale po spróbowaniu szybko stwierdziłam, że dobrze odnajdzie się w sałacie :) Nie myliłam się. Jego specyficzny smak doskonale spasował się z równie nietypowym smakiem kiełbasy chorizo. Za te role pierwszoplanowe należy się im Oskar :) Zagrali wspaniały duet. Doskonałym i jednocześnie prostym uzupełnieniem były pomidory, słonecznik i miks sałat. Szybko, nietypowo, zaskakująco i smacznie :)

Sałata z chorizo i wędzonym twarogiem

Składniki:

  • 150 g miksu sałat
  • ½ (ok. 100 g) kiełbaski chorizo (pikantnej)
  • 2 pomidory
  • 100-120 g wędzonego twarogu
  • 3 łyżki słonecznika

Wykonanie:

Pomidory kroimy w grubą kostkę, a kiełbaskę chorizo w plasterki.

Suchą patelnię rozgrzewamy i podprażamy na niej słonecznik. Mieszamy, aby się nie przypalił. Następnie zdejmujemy go z patelni i układamy (na rozgrzanej) plasterki chroizo. Patelnię trzymamy na małym ogniu. Po chwili przekładamy plasterki chorizo na drugą stronę i gdy wytopi się tłuszcz zdejmujemy z patelni (na ręcznik papierowy). Łyżkę paprykowego tłuszczu z chorizo możemy zostawić do polania sałaty.

Miks sałat przekładamy do talerzy. Dodajemy chorizo i pomidory. Kruszymy twaróg ręką i posypujemy sałatę. Na koniec dodajemy słonecznik i polewamy odrobiną paprykowego tłuszczu z chorizo.

Smacznego!

Sałata z chorizo i wędzonym twarogiem

Sałata z chorizo i wędzonym twarogiem

strzalka

Jeżeli opis tego dania chwycił Cię za serce ;) a przepis wydał Ci się ciekawy lub inspirujący, będzie mi niezmiernie miło jeżeli wyrazisz swoją radość lajkiem albo innym tweetem ;) DZIĘKUJĘ