Dzisiaj serwuję Wam kolejną słodką przekąskę, tym razem tartaletki z nadzieniem pralinkowym z mascarpone z białą czekoladą i jeżynami. Zastygające połączenie serka i czekolady tworzy idealną konsystencję do tego aby wsuwać jedną za drugą :) Aby się jednak nie zasłodzić, każdej strzeże kwaskowata jeżyna. Wykorzystanie gotowego ciasta francuskiego sprawi, że deser przygotujemy naprawdę szybko.

Tartaletki z pralinkowym nadzieniem z białej czekolady i mascarpone

Składniki:

9 tartaletek o średnicy 8 cm – dół/10 cm – góra

  • opakowanie ciasta francuskiego
  • 200 g białej czekolady
  • 30 g masła
  • 50 g płatków migdałowych zmielonych na proszek
  • 250 g mascarpone
  • 2 łyżki likieru migdałowego / miodowego
  • jeżyny / borówki na wierzch

Wykonanie:

Spód: Foremki (również boki) wykładamy ciastem francuskim. Każdą foremkę wyścieloną ciastem przykrywamy papierem do pieczenia (aby był bardziej plastyczny, możemy go zgnieść) i wypełniamy kulkami do pieczenia (grochem, fasolą lub ryżem jeśli nie posiadamy kulek).

Piekarnik nagrzewamy do 210°C i pieczemy spód przez ok. 17 minut. Po tym czasie zdejmujemy z ciasta obciążenie, spód nakłuwamy widelcem i pieczemy bez obciążenia jeszcze przez 5 minut, aż nabiorą koloru. Następnie wyjmujemy z piekarnika i studzimy.

W międzyczasie przygotowujemy nadzienie: białą czekoladę z masłem rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Mascarpone ubijamy chwilę razem ze zmielonymi migdałami i alkoholem. Na koniec dodajemy lekko przestudzoną czekoladę z masłem i mieszamy.

Masą wypełniamy tartaletki z ciasta francuskiego. Na wierzchu układamy jeżyny i wkładamy do lodówki do zastygnięcia.

Smacznego!

Tartaletki z pralinkowym nadzieniem z białej czekolady i mascarpone

Tartaletki z pralinkowym nadzieniem z białej czekolady i mascarpone