Figi… to nie tylko zabudowane majtki ;) Figi to przepyszne owoce, które mają wyjątkowe właściwości lecznicze. Zawierają błonnik pokarmowy, mają działanie odtruwające, oczyszczające,  wzmacniające, przeciwbakteryjne…zresztą długo by wymieniać! Początkowo nie pałałam do nich entuzjazmem, z racji tego, że nie przepadam za suszonymi figami. Ale świeże – to zupełnie inna bajka! Smakują bosko! Podobno figi są uważane za jeden z najskuteczniejszych afrodyzjaków. W Starożytnym Rzymie i Grecji stanowiły symbol płodności i miłości.  Żeby więc nie tracić za dużo czasu, przygotujemy prostą sałatkę z figami w roli głównej. Akompaniują pomidorki koktajlowe, ziarna słonecznika i ser typu feta :)

Jeżeli przepis Wam się podoba, możecie zagłosować na niego w konkursie, w którym wzięłam udział i przy okazji samemu mieć szansę na nagrodę dla głosujących! :) Każdy głos na wagę złota :) Zgłoszenie tutaj: http://bit.ly/11D49gm

Sałata z figami, pomidorkami koktajlowymi i słonecznikiem

Składniki:
2 porcje

  • 80 g miksu sałat z rukolą
  • 4 świeże figi
  • 6 – 7 pomidorków koktajlowych
  • 50 – 60 g sera typu feta
  • 3 łyżki ziaren słonecznika
  • cebulka dymka ze szczypiorkiem
  • krem balsamiczny (do skropienia sałaty)

Wykonanie:

Słonecznik prażymy chwilę na suchej patelni. Mieszamy, aby nam się nie przypalił.

Miks sałat z rukolą oraz figi myjemy i osuszamy. Pomidorki przekrawamy na pół, figi kroimy w ósemki. Cebulę ze szczypiorkiem drobno siekamy.

Miks sałat rozdzielamy pomiędzy talerze. Następnie układamy pomidorki, posypujemy ziarnami słonecznikiem i cebulką ze szczypiorkiem. Na koniec dodajemy figi i kruszymy fetę. Całość delikatnie skrapiamy kremem balsamicznym.

Smacznego!

Sałata z figami, pomidorkami koktajlowymi i słonecznikiem

strzalka
Jeżeli opis tego dania chwycił Cię za serce ;) a przepis wydał Ci się ciekawy lub inspirujący, będzie mi niezmiernie miło jeżeli wyrazisz swoją radość lajkiem albo innym tweetem ;) DZIĘKUJĘ!